Armstrong

Armstrong to Kanadyjska firma założona w 1934 w Toronto. Firma z silnymi rodzinnymi tradycjami wkroczyła na szybką ścieżkę rozwoju w 1952 roku, pod kierunkiem Jamesa A. Armstronga. Rozpoczęto wtedy serię odważnych inicjatyw w całym spektrum działań organizacji, które wyznaczyły kierunek firmy i doprowadziły do imponującego wzrostu. Dziś Armstrong zatrudnia ponad 1000 pracowników na całym świecie, w ramach firmy działa siedem zakładów produkcyjnych na trzech kontynentach, Armstrong Fluid Technology jest liderem i innowatorem w zakresie projektowania, inżynierii i produkcji inteligentnych urządzeń przepływu płynu.

Produkty

POMPY OBIEGOWE (POJEDYNCZE) – DE 4300


Nowa generacja jednostopniowej pompy typu in-line ze zintegrowanym sterowaniem. Technologia Sensorless (bezczujnikowa) pozwala na optymalizację sterowania zmiennego przepływu/zmiennego podnoszenia. Szybki dostęp do mechanicznej uszczelki ułatwia jej wymianę bez konieczności demontażu silnika. Standardowe modele są produkowane z żeliwa (PN16) lub żeliwa sferoidalnego (PN25). Silniki używane do produkcji mają wydajność odpowiadającą najwyższemu stopniowi sprawności – IE3.

POMPY OBIEGOWE (RÓWNOLEGŁE) – DE 4302


Nowa generacja jednostopniowych pomp równoległych typu in-line ze zintegrowanym sterowaniem. Technologia Sensorless (bezczujnikowa) pozwala na optymalizację sterowania zmiennego przepływu/ zmiennego podnoszenia. Szybki dostęp do mechanicznej uszczelki ułatwia jej wymianę bez konieczności demontażu silnika. Standardowe modele są produkowane z żeliwa (PN16), żeliwa sferoidalnego (PN25) Silniki używane do produkcji mają wydajność odpowiadającą najwyższemu stopniowi sprawności- IE3. Zintegrowane zawory na wejściu i wyjściu pozwalają na odłączenie jednej pompy bez zatrzymywania systemu.

SUCTION GUIDE & FLO-TREX VALVE


Suction guide oraz Flo Trex Valve to akcesoria pomp które zostały zaprojektowane tak aby zmniejszyć koszty instalacji i optymalnie wykorzystać przestrzeń. Suction guide to podwójne sitko, nachylone pod kątem 90°, dostępne z łącznikiem kołnierzowym PN16/PN25 lub żłobkowanym. Flo-Trex to zawór wielofunkcyjny, który łączy funkcje: zaworu zwrotnego, zaworu odcinającego i zaworu regulującego przepływ.

3750 – JEDNOSTKA STABILIZACJI CIŚNIENIA


Moduł 3750 to ekonomiczne rozwiązanie do zarządzania wahaniami ciśnienia w układach HVAC. Jednostka 3750 reguluje ciśnienie w środowisku układów zamkniętych aby wyeliminować ryzyko wtrysku powietrza do układu chłodzenia lub ogrzewania.

POMPY PRZECIWPOŻAROWE


Armstrong to firma z olbrzymim doświadczeniem w budowaniu systemów p-poż. Mamy w ofercie szereg zestawów pompujących z silnikami diesla, elektrycznymi, mieszanymi oraz kompletne pomieszczenia układu przeciwpożarowego. Oferujemy również części zamienne do pomp starszego typu.

POMPY OBIEGOWE (PARZYSTE) – DE 4312


Nowa generacja dwustopniowej pompy typu in-line ze zintegrowanym sterowaniem. Technologia Sensorless (bezczujnikowa) pozwala na optymalizację sterowania zmiennego przepływu/ zmiennego podnoszenia. Szybki dostęp do mechanicznej uszczelki ułatwia jej wymianę bez konieczności demontażu silnika. Standardowe modele są produkowane z żeliwa (PN16) lub żeliwa sferoidalnego (PN25) Silniki używane do produkcji mają wydajność odpowiadającą najwyższemu stopniowi sprawności – IE3.

POMPA CYRKULACYJNA COMPASS


Compass jest energooszczędną pompą cyrkulacyjną ze zmienną prędkością działania. Zaprojektowana w celu zastąpienia istniejących rozwiązań w zakresie pomp obiegowych działających ze stałą prędkością. Produkowana jest w popularnych rozmiarach (kołnierz do kołnierza), co pozwala uznać pompę Compass za uniwersalny zamiennik dla wszystkich pomp obiegowych w swoim zakresie mocy. Zautomatyzowana, z unikalnym algorytmem Sensorless, potrafi zaoszczędzić do 70% energii zużywanej przez pompy o podobnej mocy w domowej instalacji grzewczej lub wody pitnej.

iFMS ZESTAW POMPUJĄCY


Wysokiej wydajności zestaw pomp z zainstalowaną inteligentną automatyką, zaprojektowany dla instalacji HVAC o zmiennej objętości. Zawiera panel dystrybucji zasilania i do 5 pomp w jednym zestawie.

BOOSTER DE 6800


Zestaw wzmacniający ciśnienie układu wody pitnej o wysokiej wydajności. Algorytm sterujący pozwala na sekwencjonowanie pompy w oparciu o wydajność hydrauliczną co daje optymalną oszczędność energii.

Przydatne linki:

– Kanał YouTube:
https://www.youtube.com/user/ArmstrongFT

– Sterowanie Bezczujnikowe w Pompach serii DE4300 (wykład poświęcony Technologii Bezczujnikowej (Sensorless Technology) w pompach DE oraz jej wpływ na układy HVAC):
https://www.youtube.com/watch?v=eKNHXKZHdqE

– Design Envelope (Pompy Design Envelope IVS redukują koszty przez zmienną prędkość, pracę opartą na wymaganiach – zużywając tylko tyle energii, ile potrzeba, w zależności od aktualnych wymagań systemu):
https://www.youtube.com/watch?v=wO1cVmwZER8

– Wymiana uszczelnienia mechanicznego (wymiana uszczelnienia mechanicznego w pompach serii DE 4300 nie wymaga ściągania silnika i może być wykonana w znacznie krótszym czasie niż w pompach konkurentów. Niezależnie od wielkości pompy):
https://www.youtube.com/watch?v=hpCoOLrYx_0

Broszury do pobrania

Masz dość: niesolidnych, nieterminowych, niewykwalifikowanych, niedoświadczonych, niekompetentnych wykonawców?
Nie zwlekaj – jesteśmy dla Ciebie – SMART & MORE